Jak wygląda realizacja kursu?
Kurs obejmuje 60 godzin dydaktycznych. Realizowany jest przeważnie w dni wolne od pracy.
Miejsce realizacji kursu: Gryfice, ul. Piłsudskiego 34
Centrum Edukacji Dorosłych, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Wydział Ekonomii i Pedagogiki.
Kurs prowadzony jest w formie warsztatów poprzedzonych wykładem, podczas którego prowadzący przedstawia liczne przykłady i interpretacji oraz zaprasza uczestników do rozwiązywania zadań, które systematyzują i porządkują wiedzę, oraz pomagają w zdobyciu praktyki z zakresu kadr i rozliczania wynagrodzeń.
Ponadto, osoby uczestniczące w kursie uzyskują możliwość dwukrotnego spotkania z doradcą zawodowym (przed i po kursie, łącznie 4 godziny konsultacji), w celu lepszego rozpoznania swojego potencjału i predyspozycji zawodowych, oraz możliwości realizacji kariery zawodowej na lokalnym (i nie tylko) rynku pracy. Terminy spotkań ustalane są z każdym uczestnikiem indywidualnie, po pozytywnej rekrutacji na kurs. Konsultacje z doradcą zawodowym są obligatoryjne.
Co słuchacz uzyskuje po ukończeniu kursu?
Kurs przygotowuje do samodzielnej pracy w dziale kadrowo-płacowym lub w firmach świadczących usługi kadrowo-płacowe na rzecz innych podmiotów.
Przewidywane efekty kształcenia to nabycie wiedzy zawodowej i opanowanie umiejętności zawodowych dających zdolność wykonywania pracy pracownika ds. osobowych i obsługi płacowej, polegającej m.in. na:
- gromadzeniu i archiwizowaniu dokumentacji związanej z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy,
- udzieleniu i rozliczeniu urlopów i zwolnień od pracy,
- przygotowaniu danych do sporządzania listy płac,
- przygotowaniu danych i dokumentów do ustalenia uprawnień zasiłku chorobowego,
- przygotowaniu danych i dokumentów do naliczenia i ustalenia wysokości poszczególnych składników wynagrodzeń,
- przygotowaniu danych i dokumentów do dokonania potrąceń z wynagrodzeń
Wymienione zdarzenia kadrowo-płacowe uczestnicy rejestrują oraz przygotowują w popularnych na rynku systemach kadrowo-płacowych, takich jak Symfonia i Płatnik.